Yeni videolar

13 Nisan 2015 Pazartesi

Soma'daki Ölüm Madeninde Facianın ilk defa yayınlanan kamera görüntüleri

    Pazartesi, Nisan 13, 2015   No commentsBBC Türkçe tarafından yayınlanan bu görüntülerde arkadaşlarını kurtarmaya giden diğer madencilerin çaresizliği öfkesi ilk defa bu görüntülerde ortaya çıktı

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 maden işcisinin hayatını kaybettiği facianın güvenlik kamerası görüntüleri 11 ay sonra ilk defa ortaya çıktı

BBC Türkçe tarafından yayınlanan bu görüntülerde arkadaşlarını kurtarmaya giden diğer madencilerin çaresizliği öfkesi ilk defa bu görüntülerde ortaya çıktı

Güvenlik kamerasına yansıyan en çarpıcı görüntü ise dışardakilere kameraya bakarak içerdeki facianın durumunu anlatmaya çalışan bu madencinin sessiz feryadı yürekleri burktu.

BBC Türkçe'den Rengin Arslan'ın özel haberinde ilk kez yayımlanan bu görüntüler kaza öncesinde ve sonrasında madenini dışında ve içinde yaşananları gösteriyor.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı Soma'da 301 madencinin ölümüyle ilgili 45 sanıklı ilk iddianameyi reddetmişti. Bu yıl Mart ayında ise, yeniden hazırlanan iddianame kabul edilmişti.

İlk iddianamenin Cumhuriyet Savcılığı'na iade gerekçesinde "Mağdur ve tanıkların ifadelerinin tam alınmaması, suçlulara yönelik suçlamalarla ilgili delillerin yeterince belirtilmemesi" gösterilmişti.

İlk iddianamede yer alan güvenlik kameraları görüntüleri konusunda, görüntüleri inceleyen Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nün şu notu da dava dosyasına girmişti:

Tetkik konusu DVR cihazlarının sistem saatleri üzerinde yapılan detaylı incelemede,

*Soma-1 olarak adlandırılan DVR cihazının sistem saatinin gerçek zamandan 48 dakika geri olarak kayıt yaptığı,

*Soma-2 olarak adlandırılan DVR cihazının sistem saatinin gerçek zamandan 60 dakika geri olarak kayıt yaptığı belirlenmiştir.

suhulettin hıdır

suhulettin hıdır

Çeşitli haberler teknoloji haberleri sağlık haberlerinden oluşan video blogu
Ana sayfaya gitmek için →

Hiç yorum yok:
Write yorum

FİKRİNİ SÖYLE

© 2014 Video blogunuz. Designed by Bloggertheme9
Proudly Powered by Blogger.