Yeni videolar

17 Nisan 2015 Cuma

Sevimli yumurcak yumrukla gelen şöhreti sayesinde babasını ameliyat ettirecek

    Cuma, Nisan 17, 2015   No comments

Bu sevimli çocuk plajda çekilen bu resim sayesinde internet fenomeni olmuştu babasını ameliyat ettirebilmek için açılan bağış kampanyasında gerekli olan parayı denkleştirdi


Sam’in babaannesi de aynı hastalıktan ölmüştü.
BBC Türkçe'nin haberine göre Sam Griner’in 11 aylıkken Florida’da çekilen bu fotoğrafı internette her gün binlerce kişi tarafından, mutlu anlar, küçük zaferler ve güzel günlerin ifadesi olarak kullanılıyor.

Şimdi sekiz yaşında olan Sam’in babası 2006’da böbrek rahatsızlığı geçirdi. 2009’da böbrekleri tamamen çalışmamaya başladı.

Sam’in babaannesi de aynı hastalıktan ölmüştü.


Sam’in babasının ameliyatı için internette 75 bin dolar toplamak amacıyla bir yardım kampanyası başlatıldı. Bir haftada 93 bin dolara ulaşıldı.

Sağlık sigortası, masrafların bir bölümünü karşılıyor. Ancak ailenin ameliyat ve sonrasında bakım için bu paraya ihtiyacı vardı.

Griner ailesi, kampanya kapsamında böbrek bağışlayabilecek bir kişi de arıyor.

Sam’in annesi Daily Dot sitesine açıklamasında, eşini kurtarabilmek için böbrek naklinden başka şansları olmadığını söyledi.

Griner önce kampanyada çocuklarının fotoğrafını kullanmakta tereddüt ettiklerini ancak sonradan bunun iyi olacağına karar verdiklerini söyledi.

suhulettin hıdır

suhulettin hıdır

Çeşitli haberler teknoloji haberleri sağlık haberlerinden oluşan video blogu
Ana sayfaya gitmek için →

Hiç yorum yok:
Write yorum

FİKRİNİ SÖYLE

© 2014 Video blogunuz. Designed by Bloggertheme9
Proudly Powered by Blogger.